Úvodní strana   >  Zahradní jezírka   >  Koupací jezírka

Koupací jezírka

Koupací jezírka

Realizujeme koupací jezírka různých velikostí a tvarů. Koupací přírodní jezírko je rozhodně pohlednější a vkusnější prvek než modrý plastový bazén.

Po vyhloubení jámy pro budoucí koupací jezírko nejdříve vybetonujeme pomocí ztraceného bednění základní koupací část. Může mít různý tvar čtverec, obdélník nebo kruh. Od hrany koupací části následně vymodelujeme terén tak aby vznikly členité mělčiny. Na celou plochu jezírka vyvaříme přesně rybniční folii. Na koupací jezírka se většinou používá silnější folie než na jezírka okrasná, do kterých se nevstupuje často.

Plochy mezi hranou jezírka a břehem zasypeme jemným kačírkem, do kterého nasázíme vodní rostliny. Ty nám svými kořeny a tím spotřebou živin z vody napomůžou udržet čistou kvalitní vodu. Aby byla dosažena výborná kvalita vody vhodná pro koupání a dovádění je nutné většinou do jezírka osadit výkonnou filtraci.

Filtrace musí mít výrazně větší výkon a schopnost čistit vodu jako při stejném objemu klasického bazénu. V přírodním koupacím jezírku nemůžeme totiž použít žádnou chemii na úpravu vody, zabily bychom rostliny i živočichy.

 

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Jiří Svoboda - zahradnické služby

Sedlec 18
33202 Starý Plzenec, Plzeň

tel.: (+420) 602 413 842

Kontaktní formulář