Úvodní strana   >  Zahradní jezírka   >  Okrasná jezírka

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka

Zabýváme se realizací okrasných i koupacích jezírek. Není nic zvláštního, že lidi přitahuje voda. Vždyť je to krásné pozorovat rybky, jak se prohánějí v jezírku, a rostliny které se zrcadlí na hladině. Pro děti je přínosné pozorovat, jak se určitý hmyz pohybuje nad vodou, jak se chovají ryby a co se děje třeba s žabími vajíčky. Vodní plocha krásný estetický doplněk zahrady. Zvuk vody padající přes kameny je jak balzám na psychiku.

Okrasná jezírka nejčastěji zhotovujeme za pomoci folie. Pouze speciální folie pro vodní nádrže je odolná proti slunečnímu záření a dostatečně pevná proti proražení nebo protržení. Nejčastěji používáme tloušťku 0,5 až 1 mm. Příliš silný materiál je tuhý a špatně se ohýbá a skládá. Proto u vodních nádrží se složitějším tvarem raději folii vyvařujeme z jednotlivých pásů, aby bylo dno hladké. Při pokládání folie vždy vznikají malé záhyby a nerovnosti, není to na škodu - po napuštění vody je působící tlak vypne. Pod folii klademe vrstvu geotextilie, která zabraňuje proražení o kamínky a brání prorůstání kořenů pod folii.

Okraje a mělčiny rybníčku je nutné obložit kameny a zasypat jemným kačírkem aby při kolísání výšky hladiny nebyla vidět folie. Do vzniklých mělčin po dokončení nasázíme vodní rostliny, které dotvoří celkový přírodní dojem a jejich kořenový systém svým čistícím efektem zlepšuje kvalitu a čistotu vody.

 

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Jiří Svoboda - zahradnické služby

Sedlec 18
33202 Starý Plzenec, Plzeň

tel.: (+420) 602 413 842

Kontaktní formulář