Úvodní strana   >  Jak na to?

Trávníkové koberce

pokladka-travnich-kobercu.jpg V posledních letech se v České republice začíná využívat při zakládání trávníkových ploch pokládka trávníkového koberce.

Hlavní těžiště využití rolovaných trávníků je v rodinných zahradách, kde se plně uplatňuje jejich profesionální vypěstování a dokonalý vzhled. Trávník je hotov během 24 hodin a za 2 – 3 týdny je schopný plné zátěže, takže ušetříme minimálně rok práce při pěstování. Trávník netrpí invazí plevelů, má stejnoměrně hustý a pružný drn a díky jeho kvalitě je nízké riziko výskytů mechů a chorob. Rolované trávníky jsou pěstovány ve speciálních školkách. Než se od vysetí trávník dostane ke konečnému zákazníkovi, uplyne minimálně 12 měsíců. Trávník je pěstován od výsevu až po jeho sloupnutí profesionálním způsobem. Trávník je pod dohledem každý den, čímž se předchází jakýmkoliv možným problémům; když nastanou, jsou řešeny okamžitě, aby trávník neutrpěl trvalou újmu. Před položením travního koberce se půda připravuje stejně jako před výsevem, nutná je však předchozí zálivka – nejlépe den předem. Hlavní péčí po položení je každodenní zálivka – trávník nesmí zaschnout! První sečení se prování asi po 8 – 14 dnech, seče se šikmo ke směru položení drnů, ne více než o třetinu délky.

   

Kontaktujte nás

Jiří Svoboda - zahradnické služby

Sedlec 18
33202 Starý Plzenec, Plzeň

tel.: (+420) 602 413 842

Kontaktní formulář

Jak na to?

Zahradní architektura - zahrada rodinného domu

Zahrada u rodinného domu je živý organismus, obytný a intimní prostor člověka. Rozhodnete-li se udělat první kroky před založením zahrady, je několik... Více >

Aby jezírko bylo průzračně čisté

Růstu řas v letních horkých dnech můžeme předejít několika opatřeními Více >

Další články